Co je responzivni design a proc ho chtit?

Responsivní web design je to, když webová stránka je optimalizovaná jak pro počítače, tak i pro mobilní telefony a tablety. Tzn, že stránka se načte čitelně na všech zařízení a tím návštěvník přes jakékoli zařízení se dostane k požadovanému obsahu. Spousty webů jsou aktuálně neresponsivní a musí se různě na telefonech zoomovat nebo nepřehledně obsah hledat. Responsivní web má tu vlastnost, že texty jsou na malých displejích dobře čitelné bez potřeby zoomování a obsah je sestaven tak, aby se co nejmíň musel hledat.

Jak poznat že Váš web je responzivní?

Toto si jednoduše ověříte ve Vašem webovém prohlížeči. Stačí zkusit zmenšit okno webového prohlížeče, tak aby bylo úzké. Pokud bude text na webu dobře čitelný bez nutnosti posouvání stránek do stran, je Váš web pravděpodobně responzivní. Pokud se ovšem dole zobrazí scrollbar (posuvník) tak tento web responzivitou asi neoplívá.

K čemu to vlastně všechno je?

Jak už jsme zmínili výše, že web bude dobře čitelný na mobilních zařízení, tak další výhodou je, že se získají další plusové body v SEO optimalizaci. Aktuální trendy nám ukazují, že čím dál více lidí prohlížejí a vyhledávají informace na internetu prostřednictvím mobilních zařízení a tabletů. je to vidět například na statistikách Rankings.cz. Je tedy předpoklad, že tento růst bude pokračovat a Vaši potencionální zákaznici, kteří přistoupí na neresponsivní web ho nejspíš rychle opustí a budou hledat jinde.