SEO – Optimalizace stránek pro vyhledávače

SEO pro Plzeň a Rokycany
SEO Optimalizace stránek pro Plzeň a Rokycany

Mít optimalizovaný web tak, aby Vás vyhledávače zobrazovaly na relevantní klíčová slova, je občas velmi těžké. Pomohu Vám s analýzou klíčových slov, jejich vhodnou volbou a způsobem, jak web optimalizovat, aby na Vas vyhledávače začaly reagovat. Optimalizace stránek je jedná z velmi důležitých věcí na internetu, než se pustíte do jakékoli reklamy či propagace.

Jelikož jsem z Rokycan (20 km od Plzně), je vhodné se potkat s klienty, kteří jsou z okolí. Tedy ideální je se nad SEO bavit s lidmi z Plzně, Rokycan a přilehlého okolí. Samozřejmě není problém navštívit zákazníky i dál (například v Klatovech, Domažlicích nebo Karlových Varech), ale je to vždy otázka ceny.

Jak probíhá SEO schůzka?

Pokud máte zájem o analýzu Vaší stávající webové prezentace a chcete návrh, jak se dostat na lepší pozice ve vyhledávačích, tak mě nejdříve kontaktujte. Dohodneme si termín osobního setkání, kde probereme Vaše cíle a možnosti včetně předpokládaného rozpočtu. Nebudu Vám nic nalhávat, protože nic není zadarmo. První informativní schůzka je zdarma, trvá 1 – 2 hodiny a je od toho, abych zjistil Vaše potřeby a požadavky. Následně Vám navrhnu cenu analýzy. Pokud s cenou budete souhlasit, provedu samotnou SEO analýzu a to zpravidla do 14-ti dní. Poté se sejdeme na druhé schůzce, kde Vám přednesu výsledky SEO analýzy a navrhnu postupy, co se dá udělat pro to, aby se Vaše pozice ve vyhledávačích na zvolená klíčová slova zlepšila. Někdy stačí opravdu málo na získání prvních pozic například na klíčové slovo SEO Plzeň nebo Pánský vibrátor pro našeho zákazníka Dům sexu.

Co je cílem SEO optimalizace?

Například pro tuto stránku jsem zvolil za cíl, se dostat na první stránky ve vyhledávačích. Po prvních 14-ti dnech, od napsání článku „Zabývám se SEO optimalizací a to ideálně pro zákazníky z Plzně“ jsem docílil velmi zajímavých výsledků. Například na klíčové slovo SEO Rokycany se moje stránky zobrazují na prvních stránkách vyhledávačů. Konkrétně Google 4. pozice a Seznam 8. pozice.

Dalším klíčovým slovem, které jsem zvolil pro optimalizace stránek je SEO Plzeň. Jelikož toto klíčové spojení je „dražší“ a žádanější na internetu, tak aktuální pozice po 14 dnech je na Google 28. pozice a pro vyhledávač Seznam je to aktuálně 22. pozice.

Jelikož jsem si na začátku dal cíl tato klíčová slova dostat do 3 stránky včetně, tak jsem po prvních 14-ti dnech velmi spokojen. Můj další cíl je do měsíce dostat stránky na tato klíčová slova do druhé stránky včetně. To, jak kvalitní SEO optimalizaci připravuji a dělám, si můžete sami ověřit na tomto vzorovém příkladu cílení na pozice stránek pro vyhledávače.

Nepodnikám online, potřebuji SEO?

Odpověď je jednoznačně ANO. Většina lidí hledá právě Vaše služby. A kde jinde než na internetu. A pokud tam nebudete vidět, tak se o Vás nedozví. Čím dál méně lidí kupuje periodika nebo čte letáky. A už vůbec nečtou reklamní stránky. Když něco hledají, tak to hledají teď a to na internetu.

Mám známého instalatéra. Sám jsem si u něj objednával služby a vím že jeho práce je kvalitní. Funguje na základě doporučení. Ale když si vyhledám instalatér Rokycany, tak kontakt na něj nikde nenajdu. Prostě on není online. Toho můžete využít právě Vy. Je jedno jestli máte restauraci, ubytování nebo květinářství. Lidé hledají kontakty, dobu otevření nebo jen umístění, aby mohli za Vámi přijít.

Pokud nejste online a nemáte SEO, tak Vás lidi stejně nenajdou. Já Vám mohu pomoci s tím, být viděn. A to jak formou reklamy, tak i „zdarma“ metodou. Proč uvozovky u zdarma? Protože to stojí peníze při přípravě webu, textů a dalších věcí. Vše Vám vysvětlím při osobní schůzce a ujasním, co je „zdarma“ a co stojí peníze.

Pozice po 44 dnech

Průběžně kontroluji to, jak si web vede na konkrétní klíčová slova s postupnou optimalizací webové stránky a musím říci, že 44. den jsem více než spokojen. Vidím, že musím trochu lépe zacílit ještě na SEO Plzeň, ale na to, že je tento článek takto relativně mladý, tak pozice jsou až neuvěřitelně dobré. Více se můžete podívat do statistik pozic prostřednictvím služby http://www.collabim.cz:

SEO Plzeň graf
SEO Plzeň graf

SEO Plzeň – závěrem

Tuto stránku jste pravděpodobně nalezli proto, že je zacílena na klíčové slovo SEO Plzeň, SEO Karlovy Vary, SEO Rokycany a další.